• ZÁPIS DO 5. ROČNÍKA

Milí rodičia a budúci piataci,
      srdečne Vás pozývame na zápis do 5. ročníka
      na školský rok 2024/2025, ktorý sa uskutoční
      elektronickou formou v mesiacoch apríl – jún 2024.

Pre viac informácií kliknite TU

• Geografia rukami detí 5.A a 5.B

Žiaci si na hodine geografie s pani učiteľkou Michrinovou opakovali učivo trochu netradične. Cieľom bolo rozvíjať tvorivosť, a tak vopred dostali úlohu vytvoriť čokoľvek na danú tému. Všetci boli veľmi kreatívni a zobrali túto úlohu veľmi vážne. Podarilo sa im z rôznych materiálov či už z lega, plastelíny alebo kartónu vytvoriť tie najrôznejšie pamiatky, kvety a planéty. Nápaditosť bola obrovská, vytvorili tak zaujímavé stavby ako iglu, Eiffelovu vežu alebo našu slnečnú sústavu. Takýto spôsob upevňovania vedomostí žiakov veľmi oslovil a zaujal.

• Školská plavecká liga – 2.kolo

30.04.2024 sa uskutočnilo 2. kolo Školskej plaveckej ligy. Zapojilo sa doňho 84 žiakov z týchto škôl: ZŠ Konštantínova, ZŠ Mlynská, CZŠ, ZŠ s MŠ Havaj a SZŠ Giraltovce. Plavci pretekali v predpísaných disciplínach, ktoré boli už aj v prvom kole Žiaci sa snažili podať čo najlepšie plavecké výkony, za ktoré im prideľujeme body. Po absolvovaní troch kôl závere školského roka sa tieto body spočítajú a určí sa konečné poradie. Tí najlepší budú potom odmenení medailami a diplomami. Tešíme sa na záverečné tretie kolo.

• Talk talk course 2024 - Aktívna angličtina

Týždňu aktívnej angličtiny patrí na našej škole pevné miesto. Tradične sa ho zúčastňujú žiaci vyšších ročníkov, ale ten tohoročný bol trošku iný - po prvý krát boli jeho aktívnymi účastníkmi aj mladší žiaci, naši šiestaci. Spolu so siedmakmi si tak užili týždeň plný angličtiny. Školskou klubovňou sa tak v dňoch od 22. do 26. apríla ozývala výlučne angličtina. Žiakom sa striedavo po 3 hodiny denne venoval lektor anglického jazyka, rodený Angličan Guy Cheetham (AKA Harry) 🙂, ktorý ako sám povedal strávil na našej škole opäť úžasný týždeň. Počiatočnú neistotu a obavy žiaci rýchlo prekonali aj vďaka jeho kamarátskemu a bezprostrednému prístupu. Rôznorodé aktivity a hry dostali zo žiakov maximum a tí nevynechali žiadnu príležitosť zdokonaliť svoju angličtinu. Pre niektorých to bola prvá možnosť stretnúť sa a komunikovať s „native speakrom“ a tú aj patrične využili.

• Sociálne siete

• Jedálny lístok